Prodej, Vila, 857m² + pozemek 3972m² - Vrdy - Zbyslav, Ev.č.: 00009

Popis

Exkluzivně Vám nabízíme velice zajímavý objekt bývalé školy, který se nachází v malebné obci Zbyslav, nedaleko města Čáslav. Škola byla postavena roku 1880 dle návrhu zájemckého architekta Josefa Míči ve stylu francouzské pseudorenesance, tudíž je její noblesní vzhled naprosto unikátní. Dům se zámeckým vzezřením je bohatě zdoben sochami jak zvenčí na fasádě, tak v interiéru na chodbách a schodišti. Do školních lavic zde usedali děti do roku 1974, později byl objekt využíván jen částečně a již cca 27 let není obývaný vůbec. Dvoupodlažní budova se zastavěnou plochou 575 m2 disponuje dvěma sály o výměře 60 m2 v přízemí a dvěma o stejné výměře v 1. patře. Dále se v objektu nachází 11 pokojů o různých výměrách počínaje 8 m2 a konče 57 m2. Připočteme-li vstupní halu, majestátní schodiště, chodby a sociální zařízení, tak výměra domu činí 857 m2, z čehož je 546 m2 podlahové plochy.
Generální oprava objektu byla provedena v roce 1961 a v roce 1998 částečné opravy v 1.NP. V současné době je objekt vyklizen a připraven k rekonstrukci, vč. odborné sondáže v jednotlivých místnostech.
K objektu byla zpracována projektová dokumetace pro kompletní rekonstrukci pro účely relaxačního centra a tento projekt lze snadno přizpůsobit i dalším možným účelům využití, jako je např. rodinné sídlo, školící centrum, domov pro seniory, rehabilitační centrum, ubytovací zařízení apod. Veškerá související povolení a podklady pro zahájení stavby jsou zajištěny.
Celková výměra souvisejících pozemků činí 3972, z čehož je 2957 m2 zahrada a dalších 325 m2 pozemku může sloužit jako parkoviště u příjezdové cesty. Za domem se nachází ještě budova garáže o výměře 115 m2 a za zmínku jistě stojí i kamenný klenutý sklep, jako pozůstatek původní tvrze.
Z oken školy je krásný výhled až na věže čáslavského kostela a okolní příroda v blízkosti Železných hor skýtá mnoho možností relaxace a sportovního vyžítí.

Michaela Pelešková

Kontaktujte makléře

Michaela Pelešková

+420 777 351 354

[email protected]

prodánovčetně DPH, včetně poplatků, včetně provize, včetně právního servisu
KategorieVila
LokalitaVrdy - Zbyslav
OkresKutná Hora
Velikost5 a více pokojů
Plocha užitná857 m²
Plocha pozemku3.972 m²
Počet podlaží3
Stav objektuPřed rekonstrukcí
BudovaCihlová
Typ domuPatrový
Poloha objektuSamostatný
Umístění objektuCentrum obce
ZástavbaObytná
Rok výstavby1880
ZařízenýNe
Míst k parkování10
ParkováníAno
GarážAno
Počet garáží2
Výtahne
Počet domů2
Počet objektů2
OchranaOchranné pásmo
Sklepano (94 m²)
KomunikaceBetonová, Dlážděná
DopravaVlak, Dálnice, Silnice, MHD, Autobus
VodaMístní zdroj
Elektřina230V
PlynIndividuální